Prijímač pre riadenie zemných strojov MC-1D

Kód: MC-1D
€1 056 / ks €880 bez DPH
Externý sklad 1 a viac Nivel System
Môžeme doručiť do:
12.12.2023
 • univerzálne riešenie pre mnoho typov strojových zariadení (dozéry, rýpadlá, kolesové nakladače)
 • rýchlejšia práca, vyššia produktivita – stroj dokáže robiť viac súčasne
 • zvýšená presnosť práce
 • úspory materiálu vyplývajúce z presnejšieho vyrovnania povrchu
 • najjednoduchšie riešenie na kontrolu prevádzky strojového zariadenia – užívateľsky prívetivá prevádzka
 • jednoduchá a rýchla inštalácia – zostavenie / demontáž snímačov zo stroja, možnosť ľahkého prenosu na iný stroj
 • žiadne opravy – menšie riziko ľudskej chyby
 • úspora času – menej nepriamych meraní, zníženie počtu inšpekcií počas výstavby (práce je možné priebežne sledovať bez opustenia kabíny)
 • kontrola práce v kabíne vodiča – signál sa prenáša na displej kabíny (MC-RD1)
 

Detailné informácie

Podrobný popis

Systém pozostáva z laserového senzora, ktorý prijíma signál z rotujúceho lasera. Systém využíva LED indikátory, ktoré informujú operátora o aktuálnej výške, v ktorej sa má nastavovať pracovný prvok (vedro rýpadla, radlica). Tieto informácie sa objavia aj na kabínovom prijímači (RD-1MC), ktorý vykonáva funkcie na displeji. Súprava je nakonfigurovaná týmto spôsobom, čo umožňuje rýchle a efektívne vykonanie zemných prác a potrebu kontroly meraní.

Ovládajte prevádzku stroja, pracuje rýchlejšie, presnejšie a hospodárnejšie

Pri vykonávaní zemných prác na strojoch je problém s vyrovnávaním. Doteraz boli do tohto procesu zapojení ďalší ľudia (alebo prieskumné tímy). Tradičné spôsoby konštrukcie sú často drahé, dlhotrvajúce a vyžadujú špecializáciu a vysokú presnosť. Môže to byť jednoduchšie, presnejšie a rýchlejšie?

Áno, s použitím meracieho roztoku - Nivel System MC-1D

Tento proces môže byť automatizovaný, zjednodušený a skrátený pomocou laserovej techniky, ktorá zjednodušuje a zrýchľuje tento proces v každej fáze. V tomto riešení je laserový elektronický senzor nainštalovaný na ramene rýpadla, ktoré riadi výšku a sklon hĺbenia. Výsledok je presnejší a rýchlejší. Nivel System MC-1D je hotová mobilná súprava, ktorú je možné bez problémov zostaviť a ktorú môže obsluha stroja prevziať bezprostredne pred vyrovnaním a po dokončení práce sa dá umiestniť do prepravnej skrinky.

Laserový senzor MC-1D je k stroju pripevnený pomocou 2 silných magnetov. Jasný a čitateľný LED displej na senzore informuje obsluhu, či má lopatku v určitom čase spustiť alebo zdvihnúť. MC-1D má navyše možnosť prenášať signál cez kábel do prijímača MC-RC1. Funkcie displeja teda informujú operátora o aktuálnej polohe vedra alebo čepele. Toto je dôležité, ak prevádzkové podmienky bránia obsluhe sledovať snímač MC-1D. Keď je nastavený požadovaný sklon, môže ho obsluha implementovať na základe údajov zo snímača, bez meraní, bez prepočítania a bez rizika chýb – a predovšetkým oveľa rýchlejšie!

Systém pracuje s rotujúcim laserom s červeným lúčom. Laser je umiestnený na osi cesty, rozstupe a štvorci (na jeho okraji), čo vám umožňuje určiť sklon roviny bez toho, aby ste museli laserom pohybovať. Obsluha strojov laserov Nivel môže pomocou diaľkového ovládania meniť nastavenia nástrojov na diaľku. Práce na ceste často pozostávajú z niekoľkých etáp, napr. vyrovnávanie pôdy, drenáž, základové vrstvy / agregátové vrstvy (rôznych frakcií) a polohovanie povrchu. Laserovú technológiu Nivel System je možné úspešne používať vo všetkých fázach. To značne uľahčuje dosiahnutie hrúbky jednotlivých frakcií kameniva. Použitie snímača MC-1D na rýpadle umožňuje obsluhe pripraviť výkop s najvyššou presnosťou. Tento systém šetrí čas a peniaze vo všetkých fázach práce. Špecializované spoločnosti, ktoré na výkop používali optickú úroveň, strávili oveľa viac času, ale po prepnutí na laserovú technológiu systému Nivel sa prevádzková doba znížila najmenej o polovicu. Zvýšená produktivita sa prejavuje aj v znížení nákladov na pracovnú silu (kratší pracovný čas a úspory stavebného materiálu). Táto technológia je dostupná aj pre menšie spoločnosti kvôli dostupným nákladom.

Ako funguje laserový senzor Nivel System MC-1D?

Rotujúci laser vysiela laserový lúč neviditeľný pre oko, ale prijíma ho snímač MC-1D. Lúč sa točí okolo zvislej osi a rýchlosťou niekoľko sto ot / min – vytvára horizontálnu alebo naklonenú rovinu (v jednom alebo dvoch smeroch). Táto laserová rovina (ktorá sa dá presne nastaviť na laserovom ovládacom paneli) sa stáva referenčnou rovinou pre snímač nainštalovaný na stroji. Obsluha (pri kopaní) sleduje senzory farebné LED diódy. Indikátory LED ukazujú aktuálnu polohu vedra vzhľadom na referenčnú laserovú rovinu a vydávajú jednoduché správy: „posuňte chrbát alebo čepeľ dole“, „posuňte chrbát alebo čepeľ nahor“, „udržujte ju na tejto úrovni“. Tieto informácie sú tiež prezentované v kabíne vodiča prostredníctvom displeja Nivel System MC-RC1.

Využitie:

 • riadenie práce zemných strojov – nakladače, rýpadlo-nakladače, rýpadlá, buldozéry, zrovnávače
 • zemné práce – vyrovnanie pôdy, výkopy, svahy
 • vodárske a kanalizačné práce – kontrola hĺbky výkopu (aj so svahom)

V cene:

 • MC-1D – snímač strojov so vstavanou nabíjateľnou batériou – 1 pc
 • MC-RC1 -displej kabíny – 1 pc
 • Kábel spájajúci snímač s displejom v kabíne – 1 pc
 • Kábel pre pripojenie zdroja 12V / 24V (svorky) – 1 pc
 • Nabíjačka – 1 pc
 • Prenosne puzdro – 1 pc

Dodatočné parametre

Kategória: Nivel system
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: