Zelený rotačný laser NL610-G

Kód: NL610-G
€1 548 €1 290 bez DPH
Externý sklad 1 a viac Nivel System
Môžeme doručiť do:
15.12.2021
 • Univerzálnosť a modernosť horizontálne / vertikálne práce, tiež so sklonom, dosah 700 m
 • Vysoká presnosť merania 0,8 mm / 10 m
 • Komfortná práca práca s digitálnymi sklonmi, digitálny senzor RD500
 • Bezpečné používanie po celé roky spoľahlivý, preverený dizajn (IP56)

Detailné informácie

Podrobný popis

Rotačný laser Nivel System NL610-G DIGITAL je všestranný a multifunkčný prístroj s dobre viditeľným zeleným laserovým lúčom pre prácu vonku ale aj vo vnútri budov. Prístroj zaisťuje vysokú presnosť merania a možno ho použiť na dlhých pracovných úsekoch (dosah až 700 m). Rýchlosť práce prístroja vrátane jeho vyrovnania a reakcie na vibrácie teréne zabezpečí možnosť použitia pri cestných prácach a pri riadení strojov. NL610-G DIGITAL stanovuje horizontálne, vertikálne (po otočení prístroja o 90 °) a naklonené (digitálny náklon) roviny - všetko je riadené z ovládacieho panela s LCD displejom. Navyše vďaka olovnici určuje zvislicu a pravé uhly. Prístroj sa predáva so senzorom, na ktorom sú digitálne zobrazené výškové rozdiely (v milimetroch), čo výrazne uľahčuje a urýchľuje meranie. Je užívateľsky prívetivý vďaka intuitívnemu rozhraniu, ľahko sa nastavuje a prenáša (vďaka praktickým rukovätiam) a umožňuje diaľkové ovládanie pomocou ovládača s LCD displejom.

 • všetko možno vidieť voľným okom - zelený laserový lúč je štyrikrát viditeľnejší než klasický červený lúč, a preto možno zariadenie používať aj vo svetlých a vysoko presvetlených miestnostiach (tam, kde červený lúč už je veľmi slabo vidieť)

 • ešte väčší rozsah práce - práca v otvorenom priestore vo vzdialenosti 700 m (priemer)

 • efektívna nivelácia - laserový senzor s digitálnym určovaním výškového rozdielu (RD500-G DIGITAL) výrazne zlepšuje niveláciu a zvyšuje jej presnosť

 • práca s naklonenými rovinami - laserový lúč možno digitálne nakláňať jedným alebo dvoma smermi v rozsahu ± 10% vďaka čomu prebieha stanovenie sklonov v teréne digitálne a bez nutnosti prepočítania výšky jednotlivých stanovísk

 • laser v akomkoľvek smere - hlavica vysielajúca horizontálny lúč navyše vyznačuje zvislú laserovú čiaru, ktorá uľahčuje definovanie roviny kolmo k danej čiare

 • rýchle samovyrovnávanie - kompenzátor rýchlo a presne vyrovnáva prístroj a alarm "otrasov" zabraňuje prevedeniu chybných meraní pri zlom vyrovnávaní prístroja

 • ovládanie jednou osobou - obsluhu nivelačného prístroja a určenie výšky zvládne jedna osoba

 • diaľkové ovládanie - parametre laseru je možné zmeniť pomocou diaľkového ovládača s LCD, ktorý je súčasťou štandardného vybavenia (parametre laseru sú zobrazené na diaľkovom ovládači)

 • všetko obsiahnuté v balení - nivelačný prístroj je štandardne dodávaný s praktickým príslušenstvom (s laserovým senzorom RD500 DIGITAL, držiakom senzora, diaľkovým ovládačom, dobíjacími batériami, nabíjačkou a prepravným kufríkom)

 • práca za každých podmienok - pevný kryt rotačnej hlavice chráni túto najdôležitejšia časť prístroja pred mechanickým poškodením a odolné telo prístroja spĺňa normu IP56, ktorá mu umožňuje pracovať v daždi a v prašnom prostredí

 

Jednoduché a rýchle meranie

Nivelačný prístroj NL610G DIGITAL disponuje funkciou automatického vyrovnávania, po zapnutí sa sám vyrovná a je ihneď pripravený na použitie. Generovaný zelený laserový lúč je veľmi dobre viditeľný (aj vo presvetlených miestnostiach) a vytvára na stene referenciu pre vodorovné alebo zvislé práce. Laserový senzor a nivelačná lata tvoria presnú nivelačnú sadu a vďaka ním môžu byť merania vykonávané jednou osobou. Digitálne zobrazenie výškového rozdielu na displeji senzoru (RD500 DIGITAL) výrazne skracuje nivelačný proces. Funkcia skenovania umožňuje zúženie zobrazeného lúča v požadovanom rozsahu čím získate referenčnú laserovú čiaru iba tam, kde vykonávate prácu.

Univerzálne použitie

Zariadenie umožňuje pracovať s horizontálnym i vertikálnym lúčom. Rovina môže byť naklonená jedným alebo dvoma smermi (digitálne pomocou ovládacieho panela) vďaka čomu možno laser použiť v takých prácach ako je vyrovnávanie podláh alebo nivelácia a príprava povrchu pod dlažobné kocky, ihrisko alebo cesty - so zaistením odtoku vody podľa navrhnutých sklonov. Počas stavebných prác sje generovaná laserová olovnica, ktorá je v osi rotačnej roviny generovaného laserového lúča. Táto funkčnosť zaistí presné zameranie laserom v kolmých prácach alebo pri prenose bodov (olovnica sa zobrazuje súčasne hore aj dole). Pre prácu vonku a vo väčšom rozsahu sa používa laserový senzor, ktorý zaisťuje možnosť príjmu signálu v rozsahu 700 m (pracovný priemer). Rôzne rýchlosti otáčania hlavice umožňujú použitie lasera pri inštalačných prácach vo vnútri budovy aj počas riadenia strojov, kde sú vyžadované vyššie rýchlosti (600 ot./min).

 

Presné a spoľahlivé zariadenie

Nivelačný prístroj je vyrobený na základe elektronického kompenzátora, ktorý eliminuje vibrácie a zaisťuje presné vyrovnávanie laserovej roviny. Elektronický kompenzátor je v porovnaní s magnetickým kompenzátorom oveľa presnejší, najmä v prípade stavebných meraní, kde môže terén vibrovať v dôsledku práce ťažkých strojov. Práve preto získate vďaka NL610G spoľahlivé a presné výsledky merania. Zariadenie je odolné voči prachu a vode na základe normy IP56. Rotačná hlavica je navyše chránená skleneným korpusom a odolné telo chráni laser pred poškodením v dôsledku nárazov.

 

Jednoduché ovládanie

NL610G disponuje intuitívnym ovládacím panelom s LCD displejom. Riadenie funkcií, vrátane zaznamenanie sklonov sa vykonáva digitálne. Laserové funkcie možno ovládať ako z panela prístroja, tak aj pomocou diaľkového ovládača s LCD displejom (parametre laseru sú zobrazené na diaľkovom ovládači). Laser môže byť napájaný batériami, nabíjateľnými batériami alebo priamo zo siete. Celá sada je doplnená o kompaktný kryt s praktickými úchytmi, vďaka čomu je ľahké nainštalovať laser na mieste alebo počas prepravy.

 

POUŽITIE PRE:

 • vyrovnanie krajiny - nivelácia

 • murárske práce - vnútri a vonku (základy stavby, steny, schody, vybetónovanie, debnenie)

 • dlažobné práce - stavba parkovísk, príjazdových ciest, terás

 • montážne a dokončovacie práce - montáž drevených a hliníkových konštrukcií, podhľadov

 • inštalačné práce - inštalácie káblov, premiestnenie bodov

 • tesárske práce - nábytok, zástavby

 

Zostava

 

V sade

 • Rotačný laserový nivelačný prístroj NL610G

 • Laserový senzor RD500 DIGITAL

 • Držiak senzoru na nivelačnú latu

 • Diaľkový ovládač

 • Laserový terč

 • Laserové okuliare

 • Dodatočný zásobník na batérie

 • Dobíjacie batérie

 • Nabíjačka

 • Prepravný kufrík,

  https://youtu.be/yiqS5uUTr0k

 

Špecifikácia

Laser zelený lúč, 515 nm, <1 mW 
Presnosť ±0,8 mm/10 m 
Presnosť olovnice ±1 mm/1,5 m
Rozsah samovyrovnávania ±5° (Rýchle vyrovnávanie - elektronický senzor)
Stanovenie sklonov ±10 % (os X a os Y - digitálne)
Prevádzkový rozsah (priemer) 700 m (so senzorom)
Rýchlosť otáčania hlavice premenlivá: 0-60-120-300-600 ot./min
Skenovanie 0-10°-45°-90°-180
Prevádzková teplota -20 °C ~ +50 °C 
Napájenie DC 4,8 - 6 V, 4 dobíjacie batérie (typ Ni-MH)
Vodotesnosť a prachotesnosť IP56
Rozmery 206 x 206 x 211 mm 
Hmotnosť 2,8 kg

Dodatočné parametre

Kategória: Nivel system
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.