Kód: 431014915000 431014920000 Zvoľte variant | Značka: Canis

Šiltovka s výstuhou reflexná CXS CALLUM

€11,20 €9,33 bez DPH
Na objednávku Na objednávku Zvoľte variant
Variant:

Reflexná šiltovka s výstuhou CXS CALLUM

Materiál: 65% polyester, 35% bavlna

Výstuha: ABS, EVA pena

Veľkosť: UNI

Farba: žltá, oranžová

Norma: EN 812:2012

  • vnútorná plastová výstuha
  • reflexné doplnky
  • sieťka na oboch stranách
  • páska so suchým zipsom pre nastavenie veľkosti
  • ochrana hlavy pri činnostiach nevyžadujúcich prilbu
  • nie je možné použiť ako náhradu prilby

 

 

Kategória: Ochranné pomôcky
Využiteľnosť: do interiéru

Ochranné pokrývky hlavy sa podľa konštrukcie rozdeľujú na čiapky, ktoré môžu byť so štítom, bez štítu, nevystužené alebo vystužené proti udretiu, baretky, šatky, sieťky na vlasy, kapucne, kukly, klobúky s časťou na ochranu krku a pod. Tieto ochranné pokrývky hlavy môžu byť vyrobené z textilu alebo sieťoviny a môžu byť impregnované. Hutnícke klobúky môžu napríklad slúžiť na ochranu hlavy proti popáleniu odletujúcimi časticami roztavených kovov. Čiapky, šatky a pod. sú určené najmä na ochranu povrchu hlavy a to vlasov, pred zachytením pohyblivým zariadením, alebo jeho časťou. Ochranné pokrývky hlavy ochraňujú užívateľov pred ľahkými nárazmi a škrabancami, prachom, chladom, prípadne priamym slnečným žiarením a používajú sa tiež pri práci v prostredí s nebezpečenstvom infekcie.

Okrem ochrannej funkcie majú ochranné pokrývky hlavy aj funkciu hygienickú, zabraňujú padaniu vlasov pri výrobe.

Norma EN ISO 812:2012-STN EN 812 (83 2145) sa vzťahuje na ľahké prilby, protinárazové čiapky používané v priemysle, určené na ochranu hlavy pri údere do tvrdých a pevne umiestnených predmetov. Tento druh prilieb nie je možné používať namiesto ochrannej prilby podľa normy EN 397.

Norma: EN ISO 812:2012-STN EN 812 (83 2145)

EN 812

nárazuodolné čiapky pre priemysel

povinné požiadavky

voliteľné požiadavky

náraz*: tento OOPP chráni pred zranením po náraze na konštrukciu alebo predmety, v žiadnom prípade neposkytuje ochranu v prípade pádu predmetu, nárazová energia na čiapku po vykonaní testu dosiahla 12,25 J

extrémne teploty: testy nárazu a prieniku sa realizovali pri teplote prostredia -20…. alebo -30….

prienik*: hrot závažia použitého v teste (0,5 kg na 0,5 m) sa nesmie dostať do kontaktu s lebkou

ochrana pred náhodným krátkodobým kontaktom s elektrickými vodičmi pod napätím, ktoré môže pri striedavom prúde dosiahnuť hodnotu 440 V

* testy nárazu a prieniku sa realizovali pri teplote prostredia +50… a -10 ….

horľavosť: čiapka nesmie horieť a vyžadovať plameň viac ako 5s po odstránení plameňa (označenie F)

v žiadnom prípade sa nesmie používať ako náhrada bezpečnostnej prilby pre priemysel (EN 397)

 

 

Materiál "polyester": je súhrnné označenie pre pomerne veľké množstvo rôznych syntetických polymérnych vlákien. Tento materiál je odolný voči naťahovaniu a oderu, je pružný, odolný voči slnečnému žiareniu a aj pri častom praní si zachováva svoju kvalitu. Ďalšou vlastnosťou materiálu je jeho rýchle schnutie, nekrčivosť, dobrá elastickosť, trvácnosť farieb, ľahká údržba, odolnosť na kyseliny, rozpúšťadlá a teplo. Môže byť miešané s vlnou a bavlnou, čím sa umožňuje absorpcia potu, znižuje sa drsnosť povrchu a znižuje sa tendencia šúpania.

Materiál "bavlna": bavlnená látka je najobľúbenejšia medzi všetkými druhmi látok, pretože je možné ju všestranne využiť a je pohodlná na nosenie. Prírodné textilné vlákno, ktoré vzniká z hebkých vlákien, v ktorých sa nachádzajú semená bavlny: skladá sa z asi 94% celulózy. Medzi vlastnosti tohto materiálu patrí jej veľmi dobré spracovanie, robustnosť, prispôsobenie a rovnako aj mäkkosť, priedušnosť, ľahké ošetrovanie a tiež sa vyznačuje predovšetkým pohodlnosťou, ľahko sa čistí a dobre absorbuje.

ABS - škrupina zaručujúca pevnosť a odolnosť.

EVA pena - komfortný penový materiál, ktorý zvyšuje elasticitu a tým umožňuje dlhšie používanie a zmierňuje otlačenie.

Jedným z faktorov, ktorý sa vzťahuje na životnosť výstražného odevu je maximálny počet čistiacich cyklov, uvedený na výrobku. Životnosť výstražného odevu závisí aj na používaní, starostlivosti, skladovaní a atď. Ak nie je stanovený počet čistiacich cyklov, boli materiály testované po minimálne 5 čistiacich cyklov.

symboly_pro_udrzbu

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.