Kód: 431014915000 431014920000 Zvoľte variant | Značka: Canis

Šiltovka s výstuhou reflexná CXS CALLUM

€11,20 €9,33 bez DPH
Na objednávku Na objednávku Zvoľte variant
Variant:

Reflexná šiltovka s výstuhou CXS CALLUM

Materiál: 65% polyester, 35% bavlna

Výstuha: ABS, EVA pena

Veľkosť: UNI

Farba: žltá, oranžová

Norma: EN 812:2012

  • vnútorná plastová výstuha
  • reflexné doplnky
  • sieťka na oboch stranách
  • páska so suchým zipsom pre nastavenie veľkosti
  • ochrana hlavy pri činnostiach nevyžadujúcich prilbu
  • nie je možné použiť ako náhradu prilby

 

 

Kategória: Ochranné pomôcky

Ochranné pokrývky hlavy sa podľa konštrukcie rozdeľujú na čiapky, ktoré môžu byť so štítom, bez štítu, nevystužené alebo vystužené proti udretiu, baretky, šatky, sieťky na vlasy, kapucne, kukly, klobúky s časťou na ochranu krku a pod. Tieto ochranné pokrývky hlavy môžu byť vyrobené z textilu alebo sieťoviny a môžu byť impregnované. Hutnícke klobúky môžu napríklad slúžiť na ochranu hlavy proti popáleniu odletujúcimi časticami roztavených kovov. Čiapky, šatky a pod. sú určené najmä na ochranu povrchu hlavy a to vlasov, pred zachytením pohyblivým zariadením, alebo jeho časťou. Ochranné pokrývky hlavy ochraňujú užívateľov pred ľahkými nárazmi a škrabancami, prachom, chladom, prípadne priamym slnečným žiarením a používajú sa tiež pri práci v prostredí s nebezpečenstvom infekcie.

Okrem ochrannej funkcie majú ochranné pokrývky hlavy aj funkciu hygienickú, zabraňujú padaniu vlasov pri výrobe.

Norma EN ISO 812:2012-STN EN 812 (83 2145) sa vzťahuje na ľahké prilby, protinárazové čiapky používané v priemysle, určené na ochranu hlavy pri údere do tvrdých a pevne umiestnených predmetov. Tento druh prilieb nie je možné používať namiesto ochrannej prilby podľa normy EN 397.

Norma: EN ISO 812:2012-STN EN 812 (83 2145)

EN 812

nárazuodolné čiapky pre priemysel

povinné požiadavky

voliteľné požiadavky

náraz*: tento OOPP chráni pred zranením po náraze na konštrukciu alebo predmety, v žiadnom prípade neposkytuje ochranu v prípade pádu predmetu, nárazová energia na čiapku po vykonaní testu dosiahla 12,25 J

extrémne teploty: testy nárazu a prieniku sa realizovali pri teplote prostredia -20…. alebo -30….

prienik*: hrot závažia použitého v teste (0,5 kg na 0,5 m) sa nesmie dostať do kontaktu s lebkou

ochrana pred náhodným krátkodobým kontaktom s elektrickými vodičmi pod napätím, ktoré môže pri striedavom prúde dosiahnuť hodnotu 440 V

* testy nárazu a prieniku sa realizovali pri teplote prostredia +50… a -10 ….

horľavosť: čiapka nesmie horieť a vyžadovať plameň viac ako 5s po odstránení plameňa (označenie F)

v žiadnom prípade sa nesmie používať ako náhrada bezpečnostnej prilby pre priemysel (EN 397)

 

 

Materiál "polyester": je súhrnné označenie pre pomerne veľké množstvo rôznych syntetických polymérnych vlákien. Tento materiál je odolný voči naťahovaniu a oderu, je pružný, odolný voči slnečnému žiareniu a aj pri častom praní si zachováva svoju kvalitu. Ďalšou vlastnosťou materiálu je jeho rýchle schnutie, nekrčivosť, dobrá elastickosť, trvácnosť farieb, ľahká údržba, odolnosť na kyseliny, rozpúšťadlá a teplo. Môže byť miešané s vlnou a bavlnou, čím sa umožňuje absorpcia potu, znižuje sa drsnosť povrchu a znižuje sa tendencia šúpania.

Materiál "bavlna": bavlnená látka je najobľúbenejšia medzi všetkými druhmi látok, pretože je možné ju všestranne využiť a je pohodlná na nosenie. Prírodné textilné vlákno, ktoré vzniká z hebkých vlákien, v ktorých sa nachádzajú semená bavlny: skladá sa z asi 94% celulózy. Medzi vlastnosti tohto materiálu patrí jej veľmi dobré spracovanie, robustnosť, prispôsobenie a rovnako aj mäkkosť, priedušnosť, ľahké ošetrovanie a tiež sa vyznačuje predovšetkým pohodlnosťou, ľahko sa čistí a dobre absorbuje.

ABS - škrupina zaručujúca pevnosť a odolnosť.

EVA pena - komfortný penový materiál, ktorý zvyšuje elasticitu a tým umožňuje dlhšie používanie a zmierňuje otlačenie.

Jedným z faktorov, ktorý sa vzťahuje na životnosť výstražného odevu je maximálny počet čistiacich cyklov, uvedený na výrobku. Životnosť výstražného odevu závisí aj na používaní, starostlivosti, skladovaní a atď. Ak nie je stanovený počet čistiacich cyklov, boli materiály testované po minimálne 5 čistiacich cyklov.

symboly_pro_udrzbu

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.