Pracovné rukavice DEWALT DPG33

Kód: DPG33L
€27,70 €23,08 bez DPH
Skladom (11 ks)
Môžeme doručiť do:
1.12.2020

Kombinované pracovné rukavice DPG33 DeWALT

Materiál: dlaň - 60% nylon, 40% polyuretán

Materiál: chrbát - 96% polyester, 4% spandex

Veľkosť: 10

Výsledky vykonaných skúšok: 4131

Norma: EN 388:2003, EN 420:2003 + A1 : 2009

 • navrhnuté na prácu so strojmi pri práci na automobiloch
 • na prácu s ručným a elektrickým náradím
 • nezabezpečujú úplnú ochranu zápästia
 • ochrana pred inými nebezpečenstvami či rizikami, ako sú uvedené, nie je zaručená
 • uvedené možnosti výkonu platia len pre dlaň rukavíc a len pre nové rukavice, ktoré nie sú umývané ani regenerované, tieto úrovne sa získavajú na základe vykonaných testov, ktoré sa uskutočňujú podľa podmienok obsiahnutých v platných normách
 • rukavice nesmú byť v kontakte s plameňom či ohňom, toxickými chemikáliami alebo mastnými predmetmi
 • nie sú odolné proti premočeniu
 • rukavice sa nesmú používať v prípade nebezpečenstva zamotania do pohyblivých častí strojov (blízko pohyblivých mechanizmov)
 • kontrola vibrácií - poskytujú bariéru izolácie medzi nástrojmi s rýchlymi vibráciami a rukami nositeľa
 • odolnosť voči oderu - touto funkciou predlžujú svoju životnosť
 • rukavice je možné prať v práčke

 

Piktogramy:  4131 piktogram kladivko

Detailné informácie

Podrobný popis

Základnou normou pre pracovné rukavice je norma EN 420:2003, v ktorej sú obsiahnuté všeobecné požiadavky na ochranné rukavice a rovnako aj príslušné skúšobné postupy na navrhovanie a konštrukciu rukavíc. Norma taktiež definuje odolnosť materiálov, z ktorých sú rukavice vyrábané proti prieniku vody, neškodnosť, pohodlie a účinnosť, označovanie a informácie poskytnuté výrobcom, týkajúce sa všetkých ochranných rukavíc. Ochranné rukavice by mali zabezpečiť najvyšší možný stupeň ochrany a nespôsobovať užívateľovi žiadne nežiadúce účinky.

Norma: EN 420:2003 + A1 : 2009 - nahradzujúca norma: STN EN 420+A1:2010-04 (83 2348)

Na rukavice poskytujúce ochranu pred mechanickým rizikom sa vzťahuje norma EN 388, ktorá sa vzťahuje na všetky typy ochranných rukavíc voči fyzickému, mechanickému poškodeniu spôsobeného oderom, prerezaním, prepichnutím a roztrhnutím. Ochranné rukavice proti mechanickým rizikám musia mať prevedenie v triede 1 alebo vyššej triede, najmenej v jednej z vlastností, ako sú oder, rez čepeľou, ďalšie trhanie a prepichnutie, ktoré sú klasifikované podľa minimálnych požiadaviek pre každú triedu prevedenia.

Norma: EN 388:2003 - nahradzujúca norma: STN EN 388+A1:2019-05 (83 2345)

piktogram kladivko

abcdef piktogram kladivko  ("abcdef" - označenie na rukaviciach podľa tabuliek nižšie)

Triedy rukavíc proti mechanickým rizikám

Skúška

TRIEDA 1

TRIEDA 2

TRIEDA 3

TRIEDA 4

TRIEDA 5

"a" odolnosť proti oderu (počet cyklov)

100

500

2000

8000

-

"b" odolnosť proti prerezaniu (faktor)

1,2

2,5

5,0

10,0

20,0

"c" odolnosť proti ďalšiemu trhaniu (newton)

10

25

50

75

-

"d" odolnosť proti prepichnutiu (newton)

20

60

100

150

-

 

Tieto rukavice boli skúšané podľa normy EN 388 – mechanické riziká (čím vyššie číslo, tým vyšší faktor ochrany)

A (0-4)

Odolnosť proti oderu

Trieda vykonávania 4

B (0-5)

Odolnosť proti prerezaniu

Trieda vykonávania 1

C (0-4)

Odolnosť proti ďalšiemu trhaniu

Trieda vykonávania 3

D (0-4)

Odolnosť proti prepichnutiu

Trieda vykonávania 1

 

Nová norma EN 388:2016 týkajúca sa rukavíc poskytujúcich ochranu proti mechanickým rizikám obsahuje 5 alebo 6 samostatných meraní výkonu mechanickej ochrany vrátane doplnkových hodnotení pre výkon ochrany proti prerezaniu a vôbec prvé testovacie metódy na odolnosť proti nárazom pre rukavice chrániace pred mechanickými rizikami.

 

Hodnotenie úrovne výkonu

Trieda  A

Trieda  B

Trieda  C

Trieda D

Trieda  E

Trieda  F

"e" odolnosť proti prerezaniu podľa EN ISO 13997 (newton)

2

5

10

15

22

30

"f"ochrana proti nárazom podľa EN 13594

USPEL (P) alebo NEUSPEL (bez označenia)

 

 

Pre všetky oblasti výkonu od "a" do "f" je možné tiež použiť označenie úroveň X, čo znamená "netestované" alebo "nie je relevantné".

Hlavné zmeny: čo sa týka oderu používa sa nový brusný papier, ktorý je oveľa spoľahlivejší a kvalitnejší. Ak ide o prerezanie používa sa nový spoľahlivejší postup pre testovanie vzoriek, ktorý rovnako určuje, či dochádza k otupeniu ostria. V prípade ak dôjde k otupeniu, aplikuje sa nová testovacia metóda podľa EN ISO 13997 ako referenčná a klasická metóda na testovacom vzorku môže byť použitá len ako indikatívna. Predposledné (piate) označenie pod piktogramom označuje úroveň prerezania podľa testu ISO 13997. Ohľadom nárazu možno použiť nový test podľa normy EN 13594:2015, ktorá umožňuje deklarovať odolnosť proti nárazom, pokiaľ rukavice týmto testom prejdu, je pod piktogramom ako posledné (šieste) označenie pridané písmeno "P" - úspešný test, bez označenia je to v prípade neúspešnosti testu.

Rukavice podľa kategórie rizika možno rozdeliť na tri kategórie a to:

Rukavice I. kategórie - chránia iba pred minimálnym rizikom, sú označené značkou a okrem toho musia obsahovať číslo výrobku, veľkosť, označenie výrobku a adresu výrobcu. Vyhlásenie o zhode môže vystaviť samotný výrobca alebo dovozca.

Rukavice II. kategórie - chránia pred strednými rizikami, sú označené značkou  ce malé a okrem toho musia obsahovať číslo výrobku, veľkosť, označenie výrobku, adresu výrobcu, piktogram s úrovňou ochrany. Musia byť testované notifikovaným orgánom, ktorý potom následne na ne vydá certifikát. Piktogram obsahujúci označenia jednotlivých skúšok musí byť umiestnený na ochrannej rukavici, v návode na používanie a na obale.

Rukavice III. kategórie - chránia pred smrteľným rizikom, sú označované značkou  ce malé XXXX, okrem toho musia obsahovať číslo výrobku, veľkosť, označenie výrobku, adresu výrobcu, piktogram s úrovňou a identifikačné číslo skúšobného a kontrolného ústavu. Musia byť otestované notifikovaným orgánom, ktorý potom následne na ne vydá certifikát, okrem toho tento orgán pravidelne kontroluje systém zabezpečenia kvality, ktorý výrobca používa pre zaručenie homogénnej výroby. Piktogram obsahujúci označenia jednotlivých skúšok musí byť umiestnený na ochrannej rukavici, v návode na používanie a na obale.

Pokiaľ sú splnené tieto predpoklady, je istota, že sú to ochranné rukavice II. kategórie a vyššej, taktiež musí byť dodržané poradie úrovne výkonu a číslica musí byť uvedená na rukavici vedľa piktogramu špeciálnej normy.

Kategória

Požiadavky

Kategória I

vyhlásenie o zhode

Kategória II

vyhlásenie o zhode + jednorázové osvedčenie o homologizácii prototypu certifikát

Kategória III

vyhlásenie o zhode + jednorázové osvedčenie o homologizácii prototypu + ISO 9000 – 1:2015

Kategória III

vyhlásenie o zhode + ročné osvedčenie o homologizácii prototypu

 

Materiál "nylon": predstavuje celú skupinu syntetických polymérov. Hlavnou prednosťou tohto materiálu je jeho vysoká odolnosť, taktiež pevnosť je totižto ťažké ho poškodiť a roztrhnúť. Nylon je veľmi príjemný na dotyk a ľahký, na druhej strane však nie je odolný voči vlhkosti, čo mu postupne uberá na kvalite, je tiež náchylný na blednutie farieb, predovšetkým pri pôsobení UV žiarenia. Nylon je tiež známy svojou schopnosťou produkovať statický náboj.

Materiál "polyuretán": je polymér transformujúci sa na živicu alebo syntetickú penu a ktorý sa používa pri úprave vrstvením v niektorých membránach a na výrobu elastických nití. Tento materiál sa často používa ako náter, ktorý látkam dodáva nepremokavé vlastnosti. Tvorí v nepremokavých materiáloch tenkú súvislú vrstvu, teda membránu, ktorá veľkosťou svojich pórov umožňuje prechod menších molekúl vodných pár z teplejšieho vnútorného prostredia smerom do chladnejšieho vonkajšieho prostredia. Odevy, ktoré sú vyrobené z látok s týmto náterom sú veľmi často priedušné a sú veľmi dobrými alternatívami v porovnaní s oveľa drahšími výrobkami vyrobenými z nepremokavých priedušných membrán. Polyuretán sa vyznačuje veľmi dobrými mechanickými vlastnosťami ako sú: životnosť, odolnosť voči oderu, roztrhaniu, mikroporezaniu.

Materiál "polyester": je súhrnné označenie pre pomerne veľké množstvo rôznych syntetických polymérnych vlákien. Tento materiál je odolný voči naťahovaniu a oderu, je pružný, odolný voči slnečnému žiareniu a aj pri častom praní si zachováva svoju kvalitu. Ďalšou vlastnosťou materiálu je jeho rýchle schnutie, nekrčivosť, dobrá elastickosť, trvácnosť farieb, ľahká údržba, odolnosť na kyseliny, rozpúšťadlá a teplo. Môže byť miešané s vlnou a bavlnou, čím sa umožňuje absorpcia potu, znižuje sa drsnosť povrchu a znižuje sa tendencia šúpania.

Materiál "elastan (spandex)": pružný materiál vyrobený zo syntetických elastomerových nití, je vždy fixovaný s inými vláknami, aby mala látka nasledovné vlastnosti: hebkosť, elastickosť a schopnosť nekrčiť sa. Hlavnou výhodou tohto materiálu je jeho nesmierna flexibilita a pevnosť. Elastan je veľmi ľahký a príjemný na dotyk.

symboly_pro_udrzbu

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.