Overal ochranný 3M OVERAL 4520

Neohodnotené
 
Zväčšiť
 
  • 1 z 2

Ochranný overal 3M OVERAL 4520

Materiál: SMMMS polypropylén, netkaná textília

Veľkosť: L - 2XL

Farba: biela

Normy: EN 13034+A1; EN 1073-2; EN 1149-5; EN 13982-1

  • kategória III, typ 5, 6
  • antistatický
  • ochrana proti tuhým a kvapalným aerosólom, kyselinám, zásadám, postreku rozpúšťadlami a vodou

 

Piktogramy:  piktogram kadička+  piktogram radioaktívna kontaminácia+  piktogram blesk  piktogram tuhé častice

Dostupnosť Zvoľte variant Na objednávku Na objednávku Na objednávku
Variant
Cena €5,08 €5,08 €5,08 €5,08 bez DPH
€6,10 €6,10 €6,10 €6,10    
Značka Canis
Kategória Odevy
 

Ochranné odevy sú rozdelené do skupín, ktoré vznikli podľa rôznych typov ochrany, spravidla pre každú z týchto skupín je platná jedna alebo viac noriem. Referenčná norma, ktorá sa nepoužíva samostatne, ale iba v spojení s ďalšou normou je EN 340-STN EN ISO 13688:2013-11 (83 2701). Norma stanovuje všeobecné požiadavky na ochranné vlastnosti ako: ergonómia, neškodnosť, označovanie veľkostí, starnutie, kompatibilita a označovanie ochranných odevov a na informácie, ktoré má dodať výrobca s ochranným odevom.

Norma: EN 340-STN EN ISO 13688:2013-11 (83 2701)

Na ochranné odevy proti kvapalným chemikáliám sa vzťahuje norma EN 13034 - STN EN 13034+A1, ktorá stanovuje funkčné požiadavky pre tieto ochranné odevy zabezpečujúce obmedzenú ochranu proti kvapalným chemikáliám t. j. prostriedky typu 6 a typu PB.

Norma: EN 13034 - STN EN 13034+A1

 piktogram kadička+

Táto norma stanovuje minimálne požiadavky na protichemické ochranné odevy s obmedzeným použitím na ochranu proti chemickým látkam (ochranné prostriedky typu 6). Protichemické ochranné odevy s obmedzeným použitím sú určené pre použitie v prípade potenciálneho vystavenia ľahkého rozstreku kvapalných aerosólov alebo ak ide o rozstrek malého objemu pri nízkom tlaku, pri ktorých sa nevyžaduje kompletná zábrana proti prieniku kvapaliny.

Norma EN 1073 - 2 - STN EN 1073-2 sa vzťahuje na ochranné odevy proti rádioaktívnej kontaminácií. V časti 2 sú obsiahnuté požiadavky a skúšobné metódy na ochranné odevy bez nútenej ventilácie proti kontaminácií rádioaktívnymi časticami.

Norma: EN 1073 - 2 - STN EN 1073-2

piktogram radioaktívna kontaminácia+

Táto norma sa zaoberá požiadavkami a skúšobnými metódami, ktoré sa týkajú nevetraných ochranných odevov proti rádioaktívnej kontaminácií vo forme čiastočiek. Pri čom sú tieto ochranné odevy rozdelené do tried na základe nominálneho ochranného faktora t.j. pomer medzi koncentráciou skúšobných čiastočiek vo vzduchu prostredia a koncentráciou skúšobných čiastočiek vo vnútri oblečenie, určeného v porovnaní s celkovým únikom v smere do vnútra, t.j. pomer medzi koncentráciou skúšobných čiastočiek vo vnútri oblečenia a vo vnútri skúšobnej komory.

Tabuľka tried

TRIEDA

NOMINÁLNY OCHRANNÝ FAKTOR

TRIEDA I

5

TRIEDA II

50

TRIEDA III

500

 

Na ochranné odevy rozptyľujúce elektrostatický náboj, elektrostatické vlastnosti sa vzťahujú normy EN 1149-STN 1149-5. V časti 5 sú obsiahnuté požiadavky na účinnosť materiálu a konštrukciu.

Norma: EN 1149-5:2008 - nahradzujúca norma: STN EN 1149-5:2019-04 (83 2709)

 piktogram blesk

Táto norma stanovuje požiadavky týkajúce sa materiálov a návrhu ochranných odevov rozptylom elektrostatických nábojov za účelom zamedzenia zápalných výbojov.

Na to aby takýto ochranný odev však plnil svoj účel musí byť správne zapnutý a musí trvale pokrývať všetky materiály nespĺňajúce normy počas normálneho používania vrátane ohýbaní sa a pohybov. Tieto požiadavky môžu byť nedostatočné v prostredí obohatenom kyslíkom, po tom čo sú zhodnotené riziká, môže dôjsť k situácií, že takýto ochranný odev s rozptylom elektrostatických nábojov nie je dostatočný.

Ide o špecifikovanie materiálov a konštrukčné požiadavky pre tento druh ochranných odevov, aby sa zabránilo vzniku iskier a náhodnému elektrickému šoku vznikajúcemu akumuláciou elektrického náboja v tele, táto norma však nie je vhodná na ochranu proti elektrickému napätiu v sieťach.

Samozrejme spolu s týmto ochranným odevov je potrebné použiť aj ochrannú antistatickú obuv.

Na ochranné odevy proti tuhým časticiam sa vzťahuje norma EN 13982-1 - STN EN ISO 13982-1. V časti 1 sú obsiahnuté funkčné požiadavky   ochranné odevy proti chemikáliám, zabezpečujúce ochranu celého tela proti vzduchom sa šíriacim tuhým časticiam - odevy typu 5.

Norma: EN 13982-1 - STN EN ISO 13982-1

piktogram tuhé častice

Táto norma špecifikuje minimálne požiadavky na ochranné odevy proti chemikáliám, ktoré predstavujú odolnosť proti prieniku vzduchom sa šíriacich tuhých častíc - typ 5.

Materiál "polypropylén": je veľmi ľahký, hydrofóbny, to znamená, že do takýchto polypropylénových vlákien sa voda nevpíja, ale rýchlo odkvapkáva, polypropylén má teda najnižšiu nasiakavosť, pričom táto vlastnosť je trvalá, vlhkosť je rýchlo odvádzaná a neodparuje sa na pokožke. Tento materiál sa vyznačuje nízkou tepelnou vodivosťou, výrobky z tohto materiálu vykazujú vysoký stupeň tepelnej izolácie. Ešte pred zvláknením je polypropylén farebný v hmote, čím je farbivo uzavreté vo vlákne, výsledkom toho je pri finálnych produktoch ich vysoká farebná stálosť. Výrobky z polypropylénu je možné prať pri vysokých teplotách, čím sa odstraňujú všetky typy nečistôt a farebná stálosť zostáva zachovaná. Tento materiál je recyklovateľný a odoláva oderu a treniu. Je odolný voči mazivám. Taví sa pri teplote vyššej ako 160 °C.

Materiál "netkaná textília": netkané látky sa používajú na výrobu množstva výrobkov ako napríklad: jednorázové oblečenie, interiérové prikrývky, spacie vaky, prostriedky na utieranie, výstuhy, podšívky šiat, atď. Existujú tri výrobné postupy plátov z netkaných látok: 1. suchý spôsob - priame využitie vlákien hneď pri výstupe z česačky na tvorbu celistvých plôch. 2. vlhký spôsob - používa sa podobný spôsob ako spôsob na výrobu papiera. 3. tavenie - syntetické vlákna sa napínajú pri teplom prúde vzduchu a potom sa tvarujú.

Veľkostná tabuľka   (klik)

Značka 3M
Zaradenie I. Unisex

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: