Súprava protiporezová LESNÍK

 
Zväčšiť
 
 • 1 z 2

Protiporezová súprava LESNÍK

Materiál: 50% polyester, 50% bavlna / 80% polyester, 20% bavlna

Protiporezová ochrana: 66% polyester, 34% polypropylén

Vložka: 100% bavlna / 100% polyester

Veľkosť: 48-64

Farba: zeleno/oranžová

Vyrobené: v ČR

Norma: EN 381-5, úroveň ochrany 1, ochranná plocha A - platí len pre nohavice

 • cvok na pritiahnutie rukávovej manžety
 • kryté zapínanie na zips a cvoky
 • predĺžený zadný diel bundy
 • odvetrávanie rukávov v podpazuší a zadného dielu blúzy
 • elastické traky
 • šesť vreciek na nohaviciach s trakmi
 • pás v zadnej časti do gumy
 • bočné zapínanie na gombíky
 • protiporezová vložka v celej prednej časti nohavíc
 • protikliešťová úprava v spodnej časti nohavíc

 

Piktogramy:  piktogram motorová píla

Dostupnosť Zvoľte variant Na objednávku Skladom (1 ks) Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku
Variant
Cena €100 €100 €100 €100 €100 €100 €100 €100 €100 €100 bez DPH
€120 €120 €120 €120 €120 €120 €120 €120 €120 €120    
Značka Canis
Kategória Odevy
 

Ochranné odevy sú rozdelené do skupín, ktoré vznikli podľa rôznych typov ochrany, spravidla pre každú z týchto skupín je platná jedna alebo viac noriem. Referenčná norma, ktorá sa nepoužíva samostatne, ale iba v spojení s ďalšou normou je EN 340-STN EN ISO 13688:2013-11 (83 2701). Norma stanovuje všeobecné požiadavky na ochranné vlastnosti ako: ergonómia, neškodnosť, označovanie veľkostí, starnutie, kompatibilita a označovanie ochranných odevov a na informácie, ktoré má dodať výrobca s ochranným odevom.

Norma: EN 340-STN EN ISO 13688:2013-11 (83 2701)

Na ochranné odevy pre používateľov ručných reťazových píl sa vzťahuje norma EN 381-STN EN 381-11 (83 2720) - 2004-03. Základná norma STN EN 381 sa týka osobných ochranných prostriedkov chrániacich proti rizikám, ktoré sa v súvislosti s používaním reťazových píl môžu vyskytnúť. Táto norma kladie požiadavky na jednotlivé časti ochranných odevov.

Norma: EN 381-STN EN 381-11 (83 2720) - 2001-03

piktogram motorová píla

Norma EN 381-5 - špecifikuje požiadavky na chrániče nôh pre používateľov ručných motorových píl - vhodné pre drevorubačov na bežné práce pri rúbaní dreva v lesoch, v rámci normy sa rozlišujú štyri triedy podľa reznej skúšky pomocou rýchlosti.

Triedy podľa reznej skúšky

STUPEŇ OCHRANY

RÝCHLOSŤ KRÚTIACEHO SA MOMENTU

Trieda 0

16 m/s

Trieda 1

20 m/s

Trieda 2

24 m/s

Trieda 3

28 m/s

 

Norma EN 381-5 udáva typy A, B a C, rozdiel medzi týmito typmi spočíva v ploche pokrytia tzv. ochranným vláknom. Ochranné vlákno je špeciálny druh tkaniny, ktorá dokáže zaniesť rezný mechanizmus ručnej motorovej píly, a tým zablokuje pohyb reťaze.

TYP A - chráni zčasti obidve nohy, ochrana začína najviac 5 cm od spodnej časti nohavice a končí minimálne 20 cm nad krokovým švom, zasahuje 5 cm do vnútornej časti pravej nohavice a 5 cm do vonkajšej časti ľavej nohavice.

TYP B - má o 5 cm väčšiu ochranu na vnútornej časti ľavej nohavice.

TYP C - pokrýva celú nohu, začína najviac 5 cm od spodnej časti nohavice a končí minimálne 20 cm nad prednou stranou krokového šva a minimálne 50 cm pod zadnou stranou krokového šva.

Ďalšími normami sú:

EN 381-7 - ktorá stanovuje požiadavky na ochranné rukavice,

EN 381-9 - ktorá stanovuje požiadavky na ochranné gamaše,

EN 381-11 - ktorá stanovuje požiadavky na chrániče hornej časti tela - vhodné pri práci z pojazdnej plošiny a pri prerezávaní stromov.

Materiál "polyester": je súhrnné označenie pre pomerne veľké množstvo rôznych syntetických polymérnych vlákien. Tento materiál je odolný voči naťahovaniu a oderu, je pružný, odolný voči slnečnému žiareniu a aj pri častom praní si zachováva svoju kvalitu. Ďalšou vlastnosťou materiálu je jeho rýchle schnutie, nekrčivosť, dobrá elastickosť, trvácnosť farieb, ľahká údržba, odolnosť na kyselina, rozpúšťadlá a teplo. Môže byť miešané s vlnou a bavlnou, čím sa umožňuje absorpcia potu, znižuje sa drsnosť povrchu a znižuje sa tendencia šúpania.

Materiál "bavlna": bavlnená látka je najobľúbenejšia medzi všetkými druhmi látok, pretože je možné ju všestranne využiť a je pohodlná na nosenie. Prírodné textilné vlákno, ktoré vzniká z hebkých vlákien, v ktorých sa nachádzajú semená bavlny: skladá sa z asi 94% celulózy. Medzi vlastnosti tohto materiálu patrí jej veľmi dobré spracovanie, robustnosť, prispôsobenie a rovnako aj mäkkosť, priedušnosť, ľahké ošetrovanie a tiež sa vyznačuje predovšetkým pohodlnosťou, ľahko sa čistí a dobre absorbuje.

Materiál "polypropylén": je veľmi ľahký, hydrofóbny, to znamená, že do takýchto polypropylénových vlákien sa voda nevpíja, ale rýchlo odkvapkáva, polypropylén má teda najnižšiu nasiakavosť, pričom táto vlastnosť je trvalá, vlhkosť je rýchlo odvádzaná a neodparuje sa na pokožke. Tento materiál sa vyznačuje nízkou tepelnou vodivosťou, výrobky z tohto materiálu vykazujú vysoký stupeň tepelnej izolácie. Ešte pred zvláknením je polypropylén farebný v hmote, čím je farbivo uzavreté vo vlákne, výsledkom toho je pri finálnych produktoch ich vysoká farebná stálosť. Výrobky z polypropylénu je možné prať pri vysokých teplotách, čím sa odstraňujú všetky typy nečistôt a farebná stálosť zostáva zachovaná. Tento materiál je recyklovateľný a odoláva oderu a treniu. Je odolný voči mazivám. Taví sa pri teplote vyššej ako 160 °C.

Veľkostná tabuľka   (klik)

symboly_pro_udrzbu

Zaradenie I. Pánske

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.