Ponorné čerpadlo SUB 6500 CLASSIC

Kód: 112822
Značka: AL-KO
€62,90 €52,42 bez DPH
Externý sklad 1 a viac AL-KO
Môžeme doručiť do:
4.7.2022
  • Robustné ponorné čerpadlo na znečistenú vodu s výkonom 450 Watt.
  • Špeciálna technológia hnacieho kolesa pre extrémne nároky.
  • Univerzálna uhlová prípojka vrátane kombinovanej redukcie.
  • Automatické vypínanie vďaka plavákovému spínaču.
  • Zrnitosť do 30 mm, dopravované množstvo max. 7 500 l/h, výtlačná výška do 6 m.

znak pdfNávod na obsluhu

Detailné informácie

Podrobný popis

Kompaktné a spoľahlivé ponorné čerpadlo na znečistenú vodu AL-KO DRAIN 7500 Classic vďaka veľkému nasávaciemu otvoru bez námahy čerpá aj vodu s kúskami nečistôt a plávajúcimi čiastočkami do zrnitosti 30 mm.

Robustný silák: čerpadlo na znečistenú vodu DRAIN 7500 Classic

 

Čerpadlá na znečistenú vodu prichádzajú na rad vtedy, keď sa odstraňujú silne znečistené tekutiny, napr. po prudkých povodniach, zo znečistených jazierok alebo cisterien, alebo pri odčerpávaní vody zo stavebných jám. Vtedy musia dopravovať okrem vody aj časti nečistôt. To výrazne zvyšuje nároky na materiál a výkon motora.
Je dobre, ak ide o čerpadlo od AL-KO. Vďaka špeciálnej geometrii hnacieho kolesa Vortex zvládne model DRAIN 7500 bez námahy aj silne znečistenú vodu s až 5-percentným podielom plávajúcich prímesí a zrnitosťou do 30 mm. Bezúdržbový motor, špeciálne prevedenie motorového hriadeľa z ušľachtilej ocele Inox, ako aj polypropylénové teleso zosilnené sklenými vláknami sú zárukou dlhej životnosti čerpadiel na znečistenú vodu AL-KO.

Technické detaily čerpadla na znečistenú vodu DRAIN 7500 Classic

 

Čerpadlo na znečistenú vodu možno vďaka praktickému integrovanému nosnému držadlu a 10 m dlhému elektrickému káblu, ako aj nízkej hmotnosti iba okolo 4,4 kg, používať na odčerpávanie vody mobilne alebo stacionárne – prirodzene aj čistej. Vďaka svojim kompaktným rozmerom 21,3 x 15,2 x 30,8 cm a trvácnemu telesu, ako aj vďaka motoru čerpadla s dlhou životnosťou, sa však výborne hodí aj ako čerpadlo do suda s dažďovou vodou. Ponorné čerpadlo AL-KO DRAIN 7500 Classic dobre zvládne aj hrubšie nečistoty vo vode, lebo na ne sú pripravené aj extra veľké nasávacie otvory. Tak čisté, ako aj znečistené tekutiny so zrnitosťou do 30 mm odčerpá rýchlo a bezpečne.
Vďaka špeciálnemu prevedeniu motorového hriadeľa, ktorý je z odolnej ušľachtilej ocele Inox, a polypropylénovému telesu zosilnenému sklenými vláknami bolo postarané o dlhú životnosť tohto praktického pomocníka. Pri jeho veľkom výkone 450 W a dopravovanom množstve do 7 500 l/h je vyčerpanie a prečerpanie hotové za veľmi krátky čas. Ponorné čerpadlo DRAIN 7500 Classic je vybavené plavákovým spínačom a vďaka automatickej regulácii podľa úrovne hladiny štartuje proces čerpania samostatne. Je určené do maximálnej hĺbky ponoru 5 m. Vzhľadom na výtlačnú výšku do 6 m dokáže zvládnuť aj väčšie hĺbky. Výstup čerpadla má rozmer 1,25 palca, to zodpovedá cca 41,9 mm. 90° uhlová prípojka má univerzálnu koncovku a pomocou priloženej kombinovanej redukcie na ňu možno pripojiť hadice všetkých bežne dostupných veľkostí.
Upozornenie: ponorné čerpadlo nie je vhodné pre pitnú vodu, ale iba pre úžitkovú vodu s teplotou do 35 °C. Rovnako nie je vhodné na použitie v slanej vode, vo vode s agresívnymi chemikáliami alebo vo vode obsahujúcej piesok.

Technická špecifikácia

Značka AL-KO
Produktový rad Easy
Výkon motora vo wattoch 450
Pohon čerpadla 1 poloha
Maximálna veľkosť zrna v mm 30
Priemer tlakového potrubia G1 1/4" (41,9 mm)
Plošné sania až do mm 30
Maximálna dopravná výška v m 6
Dĺžka kábla v m 10
Maximálny prietok l / h 7500
Dopravná výška 6 m max. l/h 7500
Maximálna hĺbka ponoru v m 5
 

Dodatočné parametre

Kategória: Záhrada
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie