Rotačný laser s červeným lúčom NL720R + prijímač s milimetrovou stupnicou RD500R

Kód: NL720R
€1 311,60 / ks €1 093 bez DPH
Externý sklad 1 a viac Nivel System
Môžeme doručiť do:
25.7.2024
 • všestrannosť a modernosť – horizontálne a vertikálne práce, práce so sklonom, dlhý rozsah 700m
 • automatizácia procesu vyrovnávania – funkcia automatického prispôsobenia, digitálna indikácia výškových rozdielov
 • vysoká presnosť meraní – 0,72mm / 10m
 • komfortná práca – červený laserový lúč, jasné MENU, diaľkové ovládanie
 • bezpečné používanie po celé roky – spoľahlivý, osvedčený dizajn (IP65)

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Rotačný laser Nivel System NL720R DIGITAL  je všestranný a multifunkčný prístroj pre vonkajšie a vnútorné práce. Tento model je vybavený veľmi dobre viditeľným zeleným lúčom, ktorý je štyrikrát lepšie viditeľný ako klasický červený.  Prístroj je postavený na základe osvedčenej a efektívnej laserovej  technológie NIVEL, ktorá zaisťuje vysokú presnosť meraní. Prístroj určuje horizontálnu rovinu (môže byť naklonená v 2 osiach), vertikálnu rovinu, laserovú olovnicu pre vertikálne alebo pravé uhly.  Prístroj  je vybavený systémom automatického prispôsobenie laserového lúča.   S touto funkciou je jednoduchšie nastaviť sklony (horizontálne práce) a hľadať  smer (vertikálne práce).  Rozsah lúča umožňuje práce aj na dlhých úsekoch (rozsah 700 m), v náročných terénnych podmienkach – prístroj je rýchly a odolný voči vibráciám. NL720R DIGITAL je štandardne dodávaný s digitálnym prijímačom, na ktorom sa zobrazujú číselné výškové rozdiely. To výrazne uľahčuje a urýchľuje merania. Prístroj je vybavený intuitívnym rozhraním s LCD displejom. Diaľková komunikácia prebieha pomocou rádiového diaľkového ovládača.

 • všetko je možné vidieť voľným okom –  červená farba lasera je taká intenzívna, že lúč je jasne viditeľný aj na vzdialenosť niekoľkých desiatok metrov od miesta
 • dlhý prevádzkový rozsah – práca na otvorenom priestranstve vo vzdialenosti 700 m (pracovný priemer)
 • efektívne vyrovnávanie – funkcia automatického prispôsobenia a digitálny laserový prijímač s číselným určením výškového rozdielu výrazne zlepšuje vyrovnávanie a zvyšuje jeho presnosť (nie je potrebné čítať hodnotu z laty, táto hodnota je prezentovaná na displeji prijímača)
 • práca so šikmou rovinou – laserový lúč je možné nakláňať v jednom alebo dvoch smeroch v rozsahu ±10%, určovanie sklonov v teréne sa vykonáva ručne a bez potreby prepočítavania výšky jednotlivých bodov
 • laser v každom smere – prístroj má zabudovanú laserovú olovnicu, čo uľahčuje definovanie roviny v pravom uhle k určenej rovine
 • rýchle samovyrovnávanie – kompenzátor rýchlo a presne vyrovnáva prístroj
 • služba pre jedného človeka – na ovládanie prístroja a určenie výšky stačí jedna osoba
 • diaľkové ovládanie – funkcie prístroja je možné meniť pomocou rádiového diaľkového ovládača dodávaného v štandardnej výbave (dosah 100m)
 • efektívne napájanie – akumulátor Li-ion (5000mAh), možnosť nabíjania počas prevádzky
 • všetko v balení – prístroj je štandardne dodávaný s praktickým príslušenstvom (DIGITÁLNY laserový prijímač, držiak prijímača, diaľkové ovládanie, akumulátor, nabíjačka, odrazový terč, prepravný kufrík)
 • práca za každých podmienok – prístroj je vystužený kovovým krytom, má kovový kryt laserovej hlavy, gumový rohový vankúš a je chránený pred poškodením v dôsledku nárazov a otrasov, prístroj je odolný voči prachu a vode (IP65)

Jednoduché a rýchle meranie

Prístroj NL720R DIGITAL má funkciu automatického vyrovnávania, po zapnutí sa automaticky vyrovná a je okamžite pripravený na prácu. Generovaný zelený laserový lúč je veľmi dobre viditeľný aj v slnečných miestnostiach. Vytvára referenčnú čiaru pre horizontálne alebo vertikálne práce. Pri práci s prijímačom a meracou latou získame presnú nivelačnú sadu, merania vykonáva jedna osoba. Digitálne indikácie výškového rozdielu na displeji (digitálny laserový prijímač) výrazne skracujú proces vyrovnávania. Funkcia skenovania umožňuje zúžiť zobrazený lúč v danom rozsahu, týmto spôsobom získame referenčnú laserovú rovinu iba tam, kde vykonávame prácu.

Univerzálna aplikácia

Prístroj vám umožňuje pracovať s horizontálnymi aj vertikálnymi rovinami. Rovina môže byť naklonená v jednom alebo dvoch smeroch, vďaka čomu môže byť laser použitý pri takých prácach, ako je vylievanie podláh alebo vyrovnávanie a príprava povrchu na dlažby, ihrisko alebo cestu – zabezpečenie odtoku vody v súlade s navrhnutými sklonmi. Pri stavebných prácach je užitočná laserová olovnica, ktorá je kolmá na generovanú rovinu. V prípade práce vonku a s dlhším dosahom sa používa laserový prijímač, ktorý poskytuje možnosť prijímať signál v rozsahu 700 m (pracovný priemer). Rôzne rýchlosti otáčania hlavy zabezpečujú použitie lasera na kratších aj dlhších pracovných vzdialenostiach.

Spoľahlivosť na stavenisku

Prístroj funguje na základe elektronického kompenzátora, ktorý eliminuje vibrácie a zaisťuje presné vyrovnanie laserovej roviny. Elektronický kompenzátor v porovnaní s magnetickým je oveľa presnejší. To má veľký význam v prípade stavebných meraní, kde môže terén vibrovať v dôsledku práce ťažkej techniky.  Vďaka tomu získame spoľahlivé a presné merania. Prístroj je odolný voči prachu a vode, čo potvrdzuje trieda IP65. Okrem toho je rotačná hlava chránená kovovým telom a laserové púzdro má gumové prvky na ochranu pred poškodením v dôsledku nárazov.

Pohodlná prevádzka

NL720R DIGITAL má intuitívny ovládací panel. Riadenie funkcií, vrátane nastavovania sklonov, sa vykonáva pomocou Menu. Funkcia automatického prispôsobenia prostredníctvom prijímača s rádiovou komunikáciou nastaví referenčný lúč na predpokladanú úroveň alebo smer. Laserové funkcie je možné ovládať z panelu prístroja, ako aj pomocou diaľkového ovládača. Rádiová komunikácia poskytuje dosah až 100m. Laser je napájaný účinnou batériou EM 5000mAh, môže byť napájaný aj priamo zo siete. Prístroj má kompaktný kryt s praktickými rukoväťami – vďaka čomu sa laser ľahko inštaluje na stavenisku a prepravuje sa.

Laserový lúč červený laser (635 nm), trieda 2
Presnosť ±0,72 mm/10 m
Prevádzkový rozsah 700 m (s prijímačom) – priemer
Náklon roviny ± 10% (os X, os Y)
Funkcia Automatického prispôsobenie Áno
Rozsah samonivelácie ±5° (rýchle vyrovnávanie – elektronický kompenzátor)
Generované roviny 1 x horizontálna (360°) alebo 1 x vertikálna (360°)
Rýchlosť rotácie hlavy variabilná, 100 300 600 800 ot/min.
Rotácia vo výseku 0-10°-45°-90°-180°
Diaľkové ovládanie Áno (rádiové, dosah 100m)
Napájanie  Li-ion akumulátor 7.4V 5000mAh
Trieda odolnosti IP65
Rozsah prevádzkových teplôt -10°C až +50°C
Rozmery 274 x 173 x 232 mm
Hmotnosť 2,8 kg

Dodatočné parametre

Kategória: Nivel system
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: