Silikón sanitárny trasparentný PENOSIL Premium 310ml

Kód: 3947
€8,50 / ks €7,08 bez DPH €2,74 / 100 ml
Skladom (3 ks)
Môžeme doručiť do:
6.12.2023

Použitie
Vnútorné práce v sanitárnych miestnostiach - umývadlo, vaňa, sprcha.

Izolácia vodovodných, kanalizačných a PVC trubiek a tesnenie spojov v sanitárnych aplikáciách.

Detailné informácie

Podrobný popis

Silikónový tmel odolný proti plesniam vytvrdzujúce kyselinou pre izolačné a tesniace práce v sanitárnych priestoroch. Dobre priľne ku kovom, sklu, glazovaným povrchom, keramickým obkladom, mnohým plastom a väčšine náterov. Rýchlo sa zbaví lepivosti. Neprehýba sa, nerozširuje sa v kĺbe. Obsahuje fungicídy.

Použitie
Vnútorné práce v sanitárnych miestnostiach - umývadlo, vaňa, sprcha. Izolácia vodovodných, kanalizačných a PVC trubiek a tesnenie spojov v sanitárnych aplikáciách.

Aplikačný postup
Teplota použitia medzi +5 ° C a +40 ° C. Teplota nanášania tmelu musí byť +20 ° C - +25 ° C. Aplikáciu pri teplotách nižších ako +5 ° C možno vykonávať len vtedy, keď sú pripojené povrchy bez kondenzácie, snehu a ľadu. Nepoužívajte v kontakte s vláknitým cementom a maltou a s prírodnými kameňmi, ako je mramor a žula. Nepoužívajte v kontakte s kovmi, ako je olovo, meď, mosadz a zinok, kvôli korózii. Silikón môže zmeniť farbu pri styku s niektorými organickými elastomérmi, napr. EPDM a neoprénom. Nie je vhodný pre utesnenie akvárií a na použitie pod vodou. Nemožno natierať.

Příorava povrchu:
Povrchy musia byť očistené od prachu, voľných častíc a oleja. Neporézne povrchy by sa mali čistiť rozpúšťadlom a čistým bavlnenou handričkou, ktorý nie je našuchorený. Zvyšky rozpúšťadla je potrebné pred odparením odstrániť čistou handričkou.

Spôsob použitia:
Kazeta 310 ml: Odrežte závitový koniec kartuše a naskrutkujte aplikačnú trysku pre nasmerovanie tmelu. Koniec so závitom zrežte tak, aby vznikol vhodný otvor pre aplikáciu. Vložte kartušu spolu s aplikátorom do pištole a opakovaným stlačením spúšte pištole naplňte inštalačné trysku tmelom.
Fóliové balenie s objemom 600 ml: Otvorte aplikačnej trysku pištole, vložte balenie do pištole a otvorte stranu aplikátora odobratím upevňovacie svorky. Nasaďte aplikačnú trysku na otvorený koniec a zaskrutkujte uzáver.
Tmel nanášajte do škáry opakovaným a rovnomerným stlačením spúšte pištole a plynulým ťahaním trysky po škáre. Po aplikácii vyhlaďte povrch gumovou silikónovú škrabkou a odstráňte prebytočný materiál.
Zaistite dostatočné vetranie vo všetkých miestach spojov. Počas vytvrdzovania dbajte na to, aby sa na povrchu neusadzovali žiadne nečistoty a aby povrch spoje nebol mechanicky zaťažovaný.

Čistenie:
Nevytvrdený tmel, náradie a ruky možno čistiť čistiacimi obrúskami PENOSIL Premium. Vytvrdený tmel možno odstrániť mechanicky pomocou prípravku PENOSIL Premium Silicone Remover pre zmäkčenie tmelu. Povrch vyčistite špongiou a vodou.

Technické parametre:

- Doba tvorby štruktúry min. 10-12
- Doba vytvrdzovania mm / 24 h 2-3
- Hustota (DIN53 479-B) g / cm3
- 0,96 - transparentná
- 1,08 - farebný
- Vlastnosti vytvrdeného tmelu
- Pohyb kĺbu, ISO 11600% ± 12,5
- Intenzita mikrobiologického rastu, ISO846
- 1 - transparentná
- 2 - farebný
- Odolnosť proti prúdeniu, ISO7390 mm 0
- Zmena objemu, ISO10563%
- 40 ± 1 - transparentná
- 35 ± 1 - farebný
- Predĺženie pri pretrhnutí, ISO37%
- 750 ± 25 - transparentný
- 550 ± 25 - farebný
- Pevnosť v ťahu, ISO37 N / mm2
- 2,0 ± 0,2 - transparentná
- 2,2 ± 0,2 - farebný
- Modul pri 100% predĺžení, ISO 37 N / mm2
- 0,4 ± 0,1 - transparentná
- 0,7 ± 0,1 - farebný
- Tvrdosť (Shore A)
- 30 ± 2 - transparentné
- 40 ± 2 - farebný
- Teplotná odolnosť ° C -40 až +100
- (Uvedené parametre boli merané pri teplote + 23 ° C a relatívnej vlhkosti vzduchu 50%.)

Bezpečnostné regulácia:
Uchovávajte mimo dosahu detí. Zabráňte kontaktu s pokožkou a očami. Pri zasiahnutí očí okamžite vypláchnite vodou a vyhľadajte lekársku pomoc. S vytvrdeným tmelom možno manipulovať bez ohrozenia zdravia. Podrobné bezpečnostné informácie sú k dispozícii v karte bezpečnostných údajov (SDS)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: